Descriere
Colier ochi de tigru discuri extrafatetate manual 7mm
Colierul cu ochi de tigru din discuri extrafatetate manual de 7 mm este o bijuterie din cristal natural 100%, apreciată atât pentru aspectul său cald, în nuanțe de maro, cât și pentru semnificația asociată acestei pietre. Jocul discret de lumini specific ochiului de tigru pune în valoare forma discurilor și oferă colierului un aer echilibrat, ușor de integrat în ținute de zi cu zi sau în combinații mai elegante.
Realizat din ochi de tigru, cunoscut și sub denumirile de Tiger’s Eye, piatra curajului sau cuarț cu incluziuni de oxid de fier, acest colier este ales adesea de cei care caută un accesoriu cu prezență naturală și simbolistică discretă. În tradițiile legate de cristale, ochiul de tigru este asociat cu energia, vitalitatea, curajul, încrederea în sine și stările de calm și relaxare. De aceea, poate fi purtat cu ușurință ca o bijuterie cu valoare personală, dar și ca idee de cadou potrivită pentru cineva atras de pietre semiprețioase.
Forma de discuri extrafatetate adaugă textură și reflexii subtile, iar lungimea totală de 43 cm îl face ușor de purtat aproape de baza gâtului. Colierul este realizat din cristal natural și poate include elemente din metal comun sau argint 925, în funcție de execuție. Fiind vorba despre o piatră naturală, fiecare colier poate prezenta mici variații de culoare și detalii de structură, ceea ce face parte din farmecul autentic al bijuteriilor din cristale.
Ochiul de tigru este asociat în mod tradițional cu Chakra Plexului Solar, cu elementul Foc și cu energia Soarelui. Este o piatră des întâlnită în preferințele nativilor din zodiile Berbec, Leu și Capricorn, dar poate fi purtată de oricine apreciază tonurile pământii și simbolistica echilibrului interior. De asemenea, este menționată frecvent în legătură cu cei născuți în lunile iunie și septembrie sau în ziua de vineri.
Pentru întreținere, colierul poate fi purificat prin metode recomandate pentru cristale naturale, precum apa curgătoare, lumina lunii, lumina soarelui, purificarea cu fum de tămâie, salvie albă, palo santo sau bețișoare parfumate, prin sunet, sare, reiki, intenție mentală, îngropare în pământ ori cu ajutorul altor cristale. Duritatea de 6.5–7 pe scara Mohs îl face potrivit pentru purtare obișnuită, cu grijă firească față de o bijuterie din piatră naturală.
Colierul ochi de tigru discuri extrafatetate manual 7 mm este o alegere potrivită pentru cei care caută o bijuterie din pietre semiprețioase cu aspect natural, tonuri calde și o simbolistică bine cunoscută. Se remarcă prin simplitate, textură și autenticitate, fiind ușor de purtat și de oferit în dar.
Autenticitatea este însoțită de certificat de garanție și conformitate. Fiind realizat din cristale naturale, fiecare exemplar este asemănător descrierii, dar poate avea particularități vizuale proprii.
Specificatii
- Colier
- 1 bucata
- Discuri: 3mm, 7mm ,
- Lungime totala: 43cm
- Cristal natural ,
- Metal comun sau argint 925
- Discuri extrafatetate
- Maro
- Calm si relaxare ,
- Curaj si incredere in sine ,
- Energie si vitalitate
- Cuart cu incluziuni de oxid de fier ,
- Piatra curajului ,
- Tiger’s Eye
- Foc
- Trigonal
- SiO2 (Cuart cu incluziuni de oxid de fier si crocidolit)
- Da, 100%
- in afaceri si management ,
- in IT si tehnologie ,
- in marketing si vanzari ,
- in sanatate
- 6.5–7 (din 10)
- Iunie ,
- Septembrie
- Vineri
- (3) Chakra Plexului Solar - Manipura
- Berbec ,
- Capricorn ,
- Leu
- Soare
- Ochi de tigru
- apa curgatoare ,
- cu ajutorul altor cristale ,
- ingropare în pamant ,
- lumina lunii ,
- lumina soarelui ,
- prin sunet ,
- purificare cu fum de tamaie - salvie alba - palo santo sau betisoare parfumate ,
- purificare în sare ,
- reiki sau intentie mentala
Review-uri
Alți clienți așteaptă părerea ta. Fii primul care scrie o recenzie!
