Set cercei cu agatatoare, colier si bratara Opalit sfere, 8-10mm

7500 Lei
in stoc
30 zile
STM872118
+
Stoc în timp real din magazinul fizic
1bucăți disponibileACUMîn Magazin Cristale
Poți ridica produsul direct din magazin:
L-V 09:00–19:00, S 10:00–18:00
Bulevardul Carol I Nr. 25, Sector 2, București
Adauga la favorite
  • Informatii si Beneficii
    • — 30 de zile drept de retur GRATUIT!
    • — Transport gratuit peste 199 lei
    • — Certificat garanție și conformitate
    • — Program de fidelizare
    • — Livrare rapidă în 1-3 zile oriunde în România, transport 12 lei Easybox, 15 lei DPD/Sameday, 18 lei Fan Courier, gratuit peste 199 lei.

Descriere

Set cercei cu agățatoare, colier și brățară Opalit sfere, 8–10 mm

Descoperă un set de bijuterii gândit pentru a-ți pune în valoare stilul și starea de bine: cercei cu agățatoare, colier și brățară cu sfere din Opalit de 8–10 mm. Cunoscut și ca Opalite sau sticlă sintetică opalescentă, acest cristal artificial surprinde prin reflexele albastre delicate, care captează lumina și aduc un aer curat, luminos. Accentele metalice completează armonios designul, păstrând un aspect modern și ușor de integrat în ținutele de zi cu zi.

Setul este plăcut de purtat în orice moment: cerceii cu agățatoare sunt lejeri și se mișcă discret, colierul de aproximativ 43 cm se așază elegant la baza gâtului, iar brățara reglabilă, de circa 18–21 cm, se potrivește confortabil. Poți purta toate piesele împreună pentru un efect coordonat sau le poți alterna, după dispoziție. Formele rotunde și suprafața lucioasă a sferelor aduc unitate și o energie fluidă, ușor de simțit în ritmul zilei.

Opalitul este apreciat pentru felul în care susține creativitatea și inspirația, pentru un plus de energie și vitalitate și pentru o blândă regenerare energetică. În practica personală, este asociat cu Chakra Frunții (Ajna), încurajând claritatea și intuiția. Simbolic, rezonează cu Luna și cu elementul Aer, calități care se potrivesc bine dacă te regăsești în ritmul lunii de aprilie sau dacă iubești liniștea începuturilor de luni. Nuanța predominant albastră completează aceste asocieri, invitând la calm și deschidere mentală.

Cu o duritate de aproximativ 5–6 pe scara Mohs, Opalitul are o rezistență moderată, așa că este bine să eviți loviturile puternice și contactul cu substanțe abrazive. Îl poți purifica ușor: lasă setul în lumina lunii, folosește sunetul, fumul de tămâie, salvie albă, palo santo sau bețișoare parfumate, așază-l lângă alte cristale, ori trece-l printr-o sesiune de reiki sau printr-o intenție mentală clară. Astfel, își păstrează strălucirea și vibrația echilibrată.

Dacă îți dorești un set de bijuterii din Opalit plăcut la purtare, versatil și cu un mesaj subtil de claritate, alege această combinație de cercei, colier și brățară cu sfere albastre. Va aduce un accent rafinat ținutelor tale și te va însoți cu seninătate în momentele care contează pentru tine.

Specificatii

Tip produs
  • Set bijuterii
Cantitate
  • 1 set
Dimensiuni
  • Cristale: 8-10mm ,
  • Lungime bratara: 18-21cm ,
  • Lungime colier: 43cm
Materiale folosite
  • Cristal Artificial ,
  • Metal
Forma
  • Sfere
Culoare
  • Albastru
Pentru / Beneficii
  • Creativitate si inspiratie ,
  • Energie si vitalitate ,
  • Regenerare energetică
Alte denumiri ale cristalului
  • Opalite ,
  • Sticla sintetica opalescenta
Asociat cu elementul
  • Aer
Baza de cristalizare
  • Amorf
Compozitia chimica
  • SiO2 (Sticla sintetica opalescenta)
Cristal natural
  • Nu. Artificial
Domeniul in care lucrezi
  • in domeniul financiar ,
  • in educatie ,
  • in marketing si vanzari ,
  • in sanatate
Duritatea pe scara Mohs
  • 5–6 (din 10)
Pentru cei nascuti in lunile
  • Aprilie
Pentru cei nascuti in zilele
  • Luni
Pentru chakrele
  • (6) Chakra Fruntii - Ajna
Planeta cu care este asociat
  • Luna
Tip piatra
  • Opalit
Fotografiile produsului
Fotografiile cristalelor sunt 100% reale. Culoarea poate varia putin in functie de setarile monitorului dumneavoastra. Fiind cristale naturale, nu pot fi toate 100% identice. Primiti un produs asemanator fotografiei si descrierii.
Metode de purificare recomandate
  • cu ajutorul altor cristale ,
  • lumina lunii ,
  • prin sunet ,
  • purificare cu fum de tamaie - salvie alba - palo santo sau betisoare parfumate ,
  • reiki sau intentie mentala
TVA
Pretul produsului include TVA. Nu veti plati nimic in plus.

Review-uri

Nicio recenzie gasita. Fii primul care scrie!

Scrie o recenzie