Descriere
Brățara Opalit sfere fațetate 8mm
Creată pentru momentele în care ai nevoie de claritate și inspirație, brățara din Opalit te întâmpină cu o lumină delicat opalescentă. Sferele fațetate de 8 mm surprind frumos reflexiile albastre și lăptoase, conturând o bijuterie discretă și ușor de integrat în ținutele de zi cu zi. Opalitul, cunoscut și ca Opalite sau sticlă sintetică opalescentă, nu este un cristal natural, însă este apreciat pentru estetica sa calmă și pentru modul în care susține starea de prezență.
Purtată la încheietură, brățara lucrează blând cu energia Chakrei Frunții (Ajna), sprijinind concentrarea, intuiția și echilibrul mental. Elementul Aer pe care îl reprezintă te invită la idei proaspete și gândire clară, iar asocierea cu Luna aduce ritm, introspecție și un plus de sensibilitate creativă. Este o alegere potrivită când vrei mai multă creativitate și inspirație, energie și vitalitate în programul tău, precum și o stare de regenerare energetică după perioade intense. Poți să o porți în meditație, în timpul studiului sau la birou, atunci când ai nevoie de focus și idei noi.
Îngrijirea ei este simplă. O poți purifica în lumina lunii, prin sunet sau cu fum de tămâie – salvie albă, palo santo ori bețișoare parfumate. Funcționează bine și prin reiki sau intenție mentală, precum și cu ajutorul altor cristale. Aceste ritualuri scurte mențin vibrația brățării limpede și o pregătesc pentru noi începuturi.
Opalitul are o duritate moderată, în jur de 5–6 pe scara Mohs, așa că rezistă bine la purtare, dar merită ferit de lovituri puternice și de substanțe chimice. Dacă te simți conectat la simbolistica zilei de luni sau dacă ești născut în aprilie, te vei regăsi ușor în energia acestei brățări, însă ea se potrivește oricui caută liniște interioară și claritate în gânduri.
Alege Brățara Opalit sfere fațetate 8mm pentru a-ți aduce aproape o notă luminoasă, calmă și inspirată. Las-o să-ți reamintească, în fiecare zi, să respiri adânc, să te reconectezi la tine și să mergi mai departe cu mintea limpede.
Specificatii
- Bratara
- 1 buc
- Cristal: 8mm
- Sfere fatetate
- Creativitate si inspiratie ,
- Energie si vitalitate ,
- Regenerare energetică
- Opalite ,
- Sticla sintetica opalescenta
- Aer
- Amorf
- SiO2 (Sticla sintetica opalescenta)
- Nu. Artificial
- in domeniul financiar ,
- in educatie ,
- in marketing si vanzari ,
- in sanatate
- 5–6 (din 10)
- Aprilie
- Luni
- (6) Chakra Fruntii - Ajna
- Luna
- Opalit
- cu ajutorul altor cristale ,
- lumina lunii ,
- prin sunet ,
- purificare cu fum de tamaie - salvie alba - palo santo sau betisoare parfumate ,
- reiki sau intentie mentala
Review-uri
Nicio recenzie gasita. Fii primul care scrie!
