Bratara scoica abalone fluture cu montura metalica, 18cm

Brățară din scoică abalone cu fluture și montură metalică, ușor de purtat zi de zi, pentru un plus de culoare, feminitate și o stare de calm și echilibru emoțional.
4000 Lei
in stoc
30 zile
BRL284926
+
Stoc în timp real din magazinul fizic
10bucăți disponibileACUMîn Magazin Brătianu
Poți ridica produsul direct din magazin:
L-V 09:00–20:00, S-D 10:00–18:00
Bulevardul Ion I. C. Brătianu Nr. 12, Sector 3, București
Adauga la favorite
  • Informatii si Beneficii
    • — 30 de zile drept de retur GRATUIT!
    • — Transport gratuit peste 199 lei
    • — Certificat garanție și conformitate
    • — Livrare rapidă în 2-4 zile oriunde în România
    • — Transport 12 lei Easybox, 18 lei Sameday | Fan Courier

Descriere

Brățară scoică abalone fluture cu montură metalică, 18 cm

Brățara din scoică abalone în formă de fluture este o piesă delicată și expresivă, potrivită pentru cei care apreciază bijuteriile cu aspect natural și simbolistică discretă. Realizată din sidef natural, cunoscut și sub denumirile de Mother of Pearl sau scoică abalone, această brățară impresionează prin reflexele sale multicolore și prin combinația echilibrată dintre elementul central și montura metalică.

Forma de fluture adaugă un detaliu elegant și ușor de purtat zi de zi, iar nuanțele irizante ale sidefului fac ca fiecare brățară să aibă un farmec aparte. În tradițiile asociate cristalelor și materialelor naturale, sideful este legat de calm, relaxare, echilibru emoțional și vindecare emoțională, fiind adesea asociat cu energia Lunii, cu elementul Apă și cu Chakra Inimii.

Brățara are lungimea de 18 cm și este potrivită atât pentru a completa o ținută lejeră, cât și pentru a fi oferită în dar unei persoane care preferă accesoriile cu aspect natural și semnificație subtilă. Sideful este un material natural cu duritate redusă spre medie, de aceea este recomandată păstrarea cu grijă, pentru a-i menține frumusețea în timp.

Pentru cei care folosesc cristalele și materialele naturale în mod ritualic sau simbolic, purificarea poate fi realizată cu ajutorul altor cristale, la lumina lunii, prin sunet, cu fum de tămâie, salvie albă, palo santo sau bețișoare parfumate, precum și prin reiki ori intenție mentală.

Cu aspect fluid, sidef natural și un design inspirat de fluture, această brățară este o alegere potrivită pentru colecția de bijuterii cu pietre naturale, dar și pentru momentele în care îți dorești un accesoriu care să transmită sensibilitate, feminitate și o stare de liniște.

Specificatii

Tip produs
  • Bratara
Cantitate
  • 1 buc
Dimensiuni
  • 14mm x 10mm ,
  • Lungime: 18cm
Materiale folosite
  • Cristal natural ,
  • Metal
Forma
  • Fluture
Culoare
  • Multicolor
Pentru / Beneficii
  • Calm si relaxare ,
  • Echilibru emotional si spiritual ,
  • vindecare emotionala
Alte denumiri ale cristalului
  • Mother of Pearl ,
  • Piatra linistii ,
  • Strat de carbonat de calciu din scoici
Asociat cu elementul
  • Apa
Baza de cristalizare
  • Amorf
Compozitia chimica
  • CaCO3 (Carbonat de calciu din straturile de scoici)
Cristal natural
  • Da, 100%
Domeniul in care lucrezi
  • in domeniul financiar ,
  • in domeniul spiritual ,
  • in educatie ,
  • in marketing si vanzari
Duritatea pe scara Mohs
  • 2.5–4.5 (din 10)
Pentru cei nascuti in lunile
  • Iunie
Pentru cei nascuti in zilele
  • Miercuri
Pentru chakrele
  • (4) Chakra Inimii - Anahata
Planeta cu care este asociat
  • Luna
Tip piatra
  • Sidef ,
  • Sidef (scoica abalone)
Metode de purificare recomandate
  • cu ajutorul altor cristale ,
  • lumina lunii ,
  • prin sunet ,
  • purificare cu fum de tamaie - salvie alba - palo santo sau betisoare parfumate ,
  • reiki sau intentie mentala

Review-uri

Alți clienți așteaptă părerea ta. Fii primul care scrie o recenzie!

Scrie o recenzie