Set Opalit sfere 6mm

Set de bijuterii cu opalit și sfere de 6 mm, ușor de purtat zi de zi, când vrei un accesoriu discret cu reflexii fine, asociat cu inspirația, creativitatea și o stare mai luminoasă.
6000 Lei
in stoc
30 zile
COL462507
+
Stoc în timp real din magazinul fizic
1bucăți disponibileACUMîn Magazin Brătianu
Poți ridica produsul direct din magazin:
L-V 09:00–20:00, S-D 10:00–18:00
Bulevardul Ion I. C. Brătianu Nr. 12, Sector 3, București
Adauga la favorite
  • Informatii si Beneficii
    • — 30 de zile drept de retur GRATUIT!
    • — Transport gratuit peste 199 lei
    • — Certificat garanție și conformitate
    • — Livrare rapidă în 2-4 zile oriunde în România
    • — Transport 12 lei Easybox, 18 lei Sameday | Fan Courier

Descriere

Set Opalit sfere 6mm

Setul Opalit sfere 6mm este o alegere potrivită pentru cei care preferă bijuteriile cu aspect luminos, discret și ușor de integrat în ținutele de zi cu zi. Realizat din opalit, cunoscut și sub denumirea de opalite sau sticlă sintetică opalescentă, setul are o nuanță transparentă cu reflexii fine și un design clasic cu sfere de 6 mm.

Setul de bijuterii include colier, cercei cu agățătoare clasică și brățară pe elastic, formând un ansamblu armonios și ușor de purtat împreună sau separat. Colierul are o lungime de 44 cm, iar combinația dintre cristalul artificial și elementele metalice oferă un aspect curat, echilibrat și versatil. Forma sferică adaugă continuitate vizuală și păstrează linia simplă a setului.

În plan simbolic, opalitul este asociat frecvent cu creativitatea, inspirația, energia și vitalitatea, fiind ales și în contexte legate de regenerare energetică. Este pus în legătură cu chakra frunții - Ajna, cu elementul Aer, cu energia Lunii, cu ziua de luni și cu persoanele născute în luna aprilie. Aceste asocieri îl fac potrivit pentru cei care caută bijuterii cu o notă estetică delicată și cu o semnificație discretă.

Pentru întreținere și purificare, setul poate fi îngrijit prin metode blânde, precum lumina lunii, sunetul, ajutorul altor cristale, fum de tămâie, salvie albă, palo santo sau bețișoare parfumate, precum și prin reiki ori intenție mentală. Având o duritate de 5-6 pe scara Mohs, este recomandat să fie păstrat cu grijă, separat de bijuterii care pot zgâria suprafața.

Setul este însoțit de certificat de garanție și conformitate. Se livrează ca set complet și poate fi ales atât pentru purtare personală, cât și ca dar pentru cineva care apreciază bijuteriile cu sfere și reflexii opalescente.

Specificatii

Tip produs
  • Set bijuterii
Cantitate
  • 1 set
Dimensiuni
  • Cristale: 6mm ,
  • Lungime: 44cm
Materiale folosite
  • Cristal Artificial ,
  • Metal
Forma
  • Sfere
Culoare
  • Transparent
Pentru / Beneficii
  • Creativitate si inspiratie ,
  • Energie si vitalitate ,
  • Regenerare energetică
Alte denumiri ale cristalului
  • Opalite ,
  • Sticla sintetica opalescenta
Asociat cu elementul
  • Aer
Baza de cristalizare
  • Amorf
Compozitia chimica
  • SiO2 (Sticla sintetica opalescenta)
Cristal natural
  • Nu. Artificial
Domeniul in care lucrezi
  • in domeniul financiar ,
  • in educatie ,
  • in marketing si vanzari ,
  • in sanatate
Duritatea pe scara Mohs
  • 5–6 (din 10)
Pentru cei nascuti in lunile
  • Aprilie
Pentru cei nascuti in zilele
  • Luni
Pentru chakrele
  • (6) Chakra Fruntii - Ajna
Planeta cu care este asociat
  • Luna
Tip piatra
  • Opalit
Metode de purificare recomandate
  • cu ajutorul altor cristale ,
  • lumina lunii ,
  • prin sunet ,
  • purificare cu fum de tamaie - salvie alba - palo santo sau betisoare parfumate ,
  • reiki sau intentie mentala
TVA
Pretul produsului include TVA. Nu veti plati nimic in plus.

Review-uri

Alți clienți așteaptă părerea ta. Fii primul care scrie o recenzie!

Scrie o recenzie