Colier Sidef alb sfere 2mm

Un colier delicat din sidef alb natural, cu sfere fine de 2 mm, potrivit de purtat zilnic la ținute simple sau elegante. Nuanța luminoasă și energia blândă a sidefului susțin o stare de calm și echilibru.
8000 Lei
in stoc
30 zile
COL793311
+
Stoc în timp real din magazinul fizic
1bucăți disponibileACUMîn Magazin Brătianu
Poți ridica produsul direct din magazin:
Magazin Brătianu: L-V 09:00–20:00, S-D 10:00–18:00
Bulevardul Ion I. C. Brătianu Nr. 12, Sector 3, București
Adauga la favorite
  • Informatii si Beneficii
    • — Retur gratuit în 30 de zile
    • — Transport gratuit peste 199 lei
    • — Certificat de garanție și conformitate
    • — Livrare rapidă în România
    • — Easybox 12 lei | Curier 18 lei

Descriere

Colierul din sidef alb cu sfere de 2 mm este o bijuterie delicată, luminoasă și ușor de integrat în ținutele de zi cu zi. Realizat din cristal natural 100%, cu elemente din metal comun, colierul are un aspect fin și discret, potrivit pentru persoanele care preferă accesoriile elegante, dar fără ostentație. Lungimea colierului este de 38 cm, la care se adaugă un lănțișor de prelungire de 5 cm, pentru o ajustare mai confortabilă.

Sidef alb – delicatețe, calm și simbolistică

Sideful, cunoscut și ca Mother of Pearl sau „Piatra liniștii”, este un strat de carbonat de calciu format în interiorul scoicilor. Nuanța albă îi oferă un aer curat și rafinat, iar forma sferelor mici de 2 mm creează un colier fin, potrivit atât purtat singur, cât și alături de alte bijuterii simple.

În tradițiile cristalelor, sideful este asociat cu calmul, relaxarea și echilibrul emoțional. Este ales adesea de persoanele care își doresc o bijuterie cu semnificație blândă, care să susțină simbolic liniștea interioară și armonia. Este asociat cu Chakra Inimii – Anahata, cu elementul Apă și cu energia Lunii, fiind potrivit mai ales pentru cei născuți în luna iunie.

Cum poate fi purtat

Datorită dimensiunii reduse a sferelor, acest colier din sidef alb are un aspect subtil și feminin. Poate completa o ținută casual, o cămașă simplă, o rochie lejeră sau o combinație elegantă pentru birou. Este și o alegere inspirată pentru cadou, mai ales atunci când vrei să oferi o bijuterie cu simbolistică de calm, afecțiune și echilibru.

  • Tip produs: colier cu sfere din sidef alb
  • Dimensiune cristale: aproximativ 2 mm
  • Lungime: 38 cm, cu lănțișor de prelungire de 5 cm
  • Materiale: cristal natural și metal comun
  • Asocieri simbolice: calm, relaxare, echilibru emoțional, Chakra Inimii

Îngrijire și purificare

Sideful are o duritate de aproximativ 2.5–4.5 pe scara Mohs, de aceea este recomandat să fie purtat și păstrat cu grijă, ferit de lovituri, zgârieturi și contact prelungit cu umezeala sau substanțe agresive. Pentru purificare energetică, pot fi alese metode blânde, precum lumina lunii, sunetul, fumul de tămâie, salvie albă, palo santo sau bețișoare parfumate, precum și purificarea prin intenție mentală ori cu ajutorul altor cristale.

Prin aspectul său discret și semnificația liniștitoare, colierul din sidef alb este o bijuterie potrivită pentru purtare zilnică, pentru momente în care îți dorești un accesoriu fin sau pentru a oferi un cadou simplu, elegant și încărcat de sens.

Specificatii

Tip produs
  • Colier
Cantitate
  • 1 buc
Dimensiuni
  • Cristale: 2mm
Materiale folosite
  • Cristal natural ,
  • Metal comun
Forma
  • Sfere
Culoare
  • Alb
Pentru / Beneficii
  • Calm si relaxare ,
  • Echilibru emotional si spiritual ,
  • vindecare emotionala
Informatii suplimentare
Colierul are lungimea de 38cm fara lantisorul de prelungire (5cm).
Alte denumiri ale cristalului
  • Mother of Pearl ,
  • Piatra linistii ,
  • Strat de carbonat de calciu din scoici
Asociat cu elementul
  • Apa
Baza de cristalizare
  • Amorf
Compozitia chimica
  • CaCO3 (Carbonat de calciu din straturile de scoici)
Cristal natural
  • Da, 100%
Domeniul in care lucrezi
  • in domeniul financiar ,
  • in domeniul spiritual ,
  • in educatie ,
  • in marketing si vanzari
Duritatea pe scara Mohs
  • 2.5–4.5 (din 10)
Pentru cei nascuti in lunile
  • Iunie
Pentru cei nascuti in zilele
  • Miercuri
Pentru chakrele
  • (4) Chakra Inimii - Anahata
Planeta cu care este asociat
  • Luna
Tip piatra
  • Sidef
Fotografiile produsului
Fotografiile cristalelor sunt 100% reale. Culoarea poate varia putin in functie de setarile monitorului dumneavoastra. Fiind cristale naturale, nu pot fi toate 100% identice. Primiti un produs asemanator fotografiei si descrierii.
Metode de purificare recomandate
  • cu ajutorul altor cristale ,
  • lumina lunii ,
  • prin sunet ,
  • purificare cu fum de tamaie - salvie alba - palo santo sau betisoare parfumate ,
  • reiki sau intentie mentala
TVA
Pretul produsului include TVA. Nu veti plati nimic in plus.

Review-uri

Alți clienți așteaptă părerea ta. Fii primul care scrie o recenzie!

Scrie o recenzie