Bratara Mookait sfere, 4-10mm

Brățară din mookait natural, cu sfere multicolore, ușor de purtat zi de zi când vrei un accesoriu cu personalitate, asociat în lumea cristalelor cu vitalitatea, creativitatea și inspirația.
3500 Lei
in stoc
30 zile
BRA128414
+
Adauga la favorite
  • Informatii si Beneficii
    • — 30 de zile drept de retur GRATUIT!
    • — Transport gratuit peste 199 lei
    • — Certificat garanție și conformitate
    • — Livrare rapidă în 2-4 zile oriunde în România
    • — Transport 12 lei Easybox, 18 lei Sameday | Fan Courier

Descriere

Bratara Mookait sfere, 4-10mm este o bijuterie din cristal natural 100%, apreciată pentru aspectul său multicolor și pentru energia caldă pe care o transmite prin nuanțele specifice de jasp australian, cunoscut și sub denumirile de Mookaite sau piatra vitalității. Sferele de mookait creează un design echilibrat, ușor de purtat atât în ținute de zi cu zi, cât și alături de alte bijuterii din pietre semiprețioase.

Aleasă adesea de cei care caută un accesoriu cu semnificație discretă, această brățară este asociată cu creativitatea, inspirația, energia și vitalitatea. În tradițiile legate de cristale, mookaitul este pus în legătură cu chakra rădăcinii și chakra plexului solar, cu elementul Pământ și cu influența planetei Jupiter. Este o piatră care poate fi preferată de nativii din zodiile Berbec, Fecioară și Leu, dar și de cei născuți în lunile martie și septembrie sau în zilele de luni și vineri.

Brățara este realizată din sfere de mookait cu dimensiuni variate, ceea ce îi oferă un aspect natural și plăcut. Materialele folosite includ cristal natural și elemente metalice din metal comun sau argint 925, în funcție de model. Datorită culorilor sale variate, mookaitul se potrivește ușor în colecțiile de bijuterii cu cristale naturale și poate fi oferit și ca dar pentru cineva atras de pietre semiprețioase cu expresivitate cromatică.

Pentru întreținere energetică, mookaitul poate fi purificat prin metode precum apa curgătoare, lumina lunii, lumina soarelui, fum de tămâie, salvie albă, palo santo sau bețișoare parfumate, prin sunet, sare, reiki, intenție mentală, îngropare în pământ ori cu ajutorul altor cristale. Fiind un cristal natural, fiecare brățară poate prezenta mici diferențe de culoare și textură, ceea ce face parte din farmecul autentic al pietrei. Produsul este însoțit de certificat de garanție și conformitate.

Specificatii

Tip produs
  • Bratara
Cantitate
  • 1 buc
Dimensiuni
  • Cristale: 4-10mm
Materiale folosite
  • Cristal natural ,
  • Metal comun sau argint 925
Forma
  • Sfere
Culoare
  • Multicolor
Pentru / Beneficii
  • Creativitate si inspiratie ,
  • Energie si vitalitate
Alte denumiri ale cristalului
  • Jasp australian ,
  • Mookaite ,
  • Piatra vitalitatii
Asociat cu elementul
  • Pamant
Baza de cristalizare
  • Trigonal
Compozitia chimica
  • SiO2 (Dioxid de siliciu; varietate de jasp australian)
Cristal natural
  • Da, 100%
Domeniul in care lucrezi
  • in domeniul artistic ,
  • in educatie ,
  • in sanatate ,
  • in turism si ospitalitate
Duritatea pe scara Mohs
  • 6.5–7 (din 10)
Pentru cei nascuti in lunile
  • Martie ,
  • Septembrie
Pentru cei nascuti in zilele
  • Luni ,
  • Vineri
Pentru chakrele
  • (1) Chakra Radacinii - Muladhara ,
  • (3) Chakra Plexului Solar - Manipura
Pentru zodia
  • Berbec ,
  • Fecioara ,
  • Leu
Planeta cu care este asociat
  • Jupiter
Tip piatra
  • Mookait
Metode de purificare recomandate
  • apa curgatoare ,
  • cu ajutorul altor cristale ,
  • ingropare în pamant ,
  • lumina lunii ,
  • lumina soarelui ,
  • prin sunet ,
  • purificare cu fum de tamaie - salvie alba - palo santo sau betisoare parfumate ,
  • purificare în sare ,
  • reiki sau intentie mentala
TVA
Pretul produsului include TVA. Nu veti plati nimic in plus.

Review-uri

Alți clienți așteaptă părerea ta. Fii primul care scrie o recenzie!

Scrie o recenzie